Víno z vinice Karla IV. pěstovali v Rajské zahradě. Jak vypadá dnes? 2. 10. 2017

Bývala tu vinice, kterou vybudoval král a císař Karel IV. Zprvu sloužila faře sv. Mikuláše, v roce 1876 ji však proměnili v zahradní restauraci. Dnes je tu luxusní park, zelená oáza klidu v centru rušného velkoměsta. Park Rajská zahrada v Praze 3 nabízí nespočet sportovních i odpočinkových aktivit. Pojdte si je s námi projít...

Čtyři výškově oddělené terasy parku umožňují návštěvníkům sportovní i relaxační vyžití během jednoho odpoledne, zároveň jsou umístěny v dostatečné vzdálenosti, a návštěvníci se tak vzájemně při svých aktivitách neruší. 

V parku najdete také víceúčelové hřiště s umělým povrchem, ping-pongové stoly, plácek na pétanque, venkovní posilovnu a dětská hřiště, kde na své ratolesti dohlídnete bezprostředně ze zahrádky kavárny. Třeba milovníci fotografie zase ocení bezkonkurenční výhled na Pražský hrad a celé Hradčany. Neopakovatelná podívaná se vám pak nabízí z vyvýšeného altánu či z laviček ve vrchní části parku. 

S k nížkou v ruce zase můžete posedět u horské bystřiny, která neotřele protéká skrze schody. Alespoň na malý okamžik se ocitnete vprostřed panenské přírody. Smysly zklidníte i u poklidného jezírka či mezi květinami. Potkáte tu také některé živočišné druhy - v našem přírodním jezírku totiž v poklidu rozjímají vodní želvy.

Kavárna s rodinnou atmosférou a venkovní teráskou na vás čeká hned za vchodem do parku z ulice Vlkova. Připraveny jsou domácí limonády, různé druhy káv a sladkých i slaných pochutin, jako je pizza, globása z grilu, palačinky či quiche, ale také alkoholické nápoje včetně piva a v podzimním období i svařák.